سخن روز : مدرسه سازی خود جهاد مقدس است (مقام معظم رهبری) )
یکشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰
نقشه سايت
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران: تقویت و توسعه فعالیت گروه‌های جهادی با پشتیبانی موثر نتیجه‌بخش خواهد بود
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران شورای راهبردی سیاستگذاری و هدفمندی سازمان های مردم نهاد (سمن‌) فعال در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، در این نشست که برای اولین بار و به ابتکار مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تشکیل شد، سید مجتبی هاشمی گفت: در قالب این جلسه تصمیم گرفتیم شورای نظارتی تشکیل دهیم تا دوستان که در گروه‌های جهادی زحمت می‌کشند را بتوانیم ساماندهی و پشتیبانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه گروههای جهادی عموماً با افکار دغدغه‌مند با ما ارتباط دارند و انتظار یاری دارند، گفت: آموزش و پرورش یک دستگاه چند بعدی است و بر همین اساس نیازهای آن نیز چند بعدی است، ما درخصوص ایجاد فضایی که بتوانیم از همه ابعاد پیرامون تعلیم و تربیت و وظیفه سازمانی خویش استفاده کنیم، به همسویی و همدلی نیاز داریم و این امر نیازمند ساماندهی است.

هاشمی گفت: با همفکری و همدلی می‌توان بسیاری از نیازهای گروه‌های جهادی موجود را که هم اکنون در حال فعالیت هستند کشف و تا حد امکان برطرف کرد و برای گروه‌هایی هم که دنبال حمایت از فعالیت‌های فرهنگی آموزش و پرورش هستند برنامه‌ریزی و اقدام شود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در این راستا باید گروه‌های مردم نهاد و جهادی که مرتبط با آموزش و پرورش مشغول فعالیت  هستند شناسایی، دسته‌بندی وساماندهی کنیم و برای این منظور نیاز مند یک بانک اطلاعاتی قوی هستیم.

هاشمی گفت: آفت گروه‌های بیرون از سازمان و بویژه گروه‌های جهادی، اداری شدن است، باید تلاش کنیم با پشتیبانی موثر و دقیق و هدایت درست این گروه‌ها، از اداری شدن آنها به ویژه در بخش اجرا پرهیز شود.

وی در ادامه افزود: بخشی از این گروه‌های جهادی فرهنگیان هستند و ما وظیفه داریم با شناسایی و تقویت و توسعه این گروه‌ها، در راستای اهداف آموزش و پرورش به آنها کمک و یاری برسانیم، چون که این عزیزان با توجه به شناخت از آموزش و پرورش بسیار موثر‌تر می‌توانند عمل کنند همچنین سمن‌ها و گروه‌های مردم نهاد نیز با توجه به بستر قانونی موجود می‌توانند در این مسیر فعالیت داشته باشند هرچند این گروهها اصولاً قانونمند بوده و از سیستم اداری مطلع هستند اما این موضوع نباید گروه‌های جهادی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

هاشمی در ادامه فراخوان گروه‌های جهادی، سمن‌ها و گروه‌های مردم نهاد که در راستای فعالیت های آموزش و پرورش مشغول به کار هستند را اولویت اصلی عنوان کرد.

شایان ذکر است در این نشست مجید پیروزان مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران نیز حضور داشتند.

 

اخبار مرتبط با این خبر
نظرات کاربران

 

نام :

ایمیل :

متن :