سخن روز : مدرسه سازی خود جهاد مقدس است (مقام معظم رهبری) )
پنجشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰
نقشه سايت
اخبار مهم
گفت وگو
با حضور دکتر رخشانی‌مهر صورت گرفت؛ افتتاح مدرسه خیری زنده‌یاد موجانی و آموزشگاه شهید فخری‌زاده در پاکدشت/ عملیات احداث پنج فضای آموزشی آغاز شد

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر به پاکدشت آموزشگاه «شهید محسن فخری‌زاده» و مدرسه خیّری زنده‌یاد «سید‌مهدی موجانی» را افتتاح کرد و کلنگ ساخت پنج مدرسه دیگر را بر زمین زد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، با حضور مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور آیین بهره‌برداری از آموزشگاه «شهید محسن فخری‌زاده» و مدرسه خیّرساز زنده‌یاد «سید مهدی موجانی» در پاکدشت برگزار شد.

آموزشگاه «دانشمند شهید محسن فخری‌زاده» با ۱۸ کلاس درس در زمینی به مساحت ۲۷۰۰ مترمربع، با زیربنایی بالغ‌بر ۲۰۰۰ مترمربع ساخته شده‌است و دارای امکاناتی ازقبیل کتابخانه، آزمایشگاه و سالن چندمنظوره می‌باشد.

مدرسه زنده‌ یاد «سید‌مهدی موجانی» نیز با زیربنای ۴۰۷ مترمربع دارای شش کلاس درس می باشد که در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع به همت خیّرنیکوکار «سید هادی موجانی» رئیس مجمع خیّرین مدرسه‌ساز شهرستان‌های استان تهران ساخته شده ‌است.

همچنین امروز و با حضور رخشانی‌مهر عملیات اجرایی ساخت چهار پروژه آموزشی با مشارکت بنیاد برکت و یک مدرسه با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در مناطق روستایی شهرستان پاکدشت آغاز شد.

چهار پروژه شش کلاسه برکت هریک بازیربنای ۴۷۰ مترمربع و مجموع برآورد اعتباری بالغ‌بر ۱۹ میلیارد تومان و مدرسه ۱۲ کلاسه با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز با ۱۷۰۰ مترمربع زیربنا و ۱۲ میلیارد تومان هزینه احداث می‌شود.

گفتنی است، در این مراسم مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران و آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و جمعی از مسئولین و مردم شهرستان پاکدشت نیز حضور داشتند.

 

 

نظرات کاربران

 

نام :

ایمیل :

متن :